Article 6

کاشی سرامیکی پرسلان چیست؟ قرن هاست که در سراسر جهان کاشی های سرامیکی را به دلیل بافت صاف و ظاهری ظریف و کلاسیک و زیبایی منحصر به فردش ارزشمند دانسته و به عنوان یکی از محبوب ترین پوشش ها نه تنها برای پوشش کف و دیوار فضاهای مسکونی بلکه جهت مصارف …

ستاره میبد
مقالات
1401/02/24

کاشی سرامیکی پرسلان چیست؟

قرن هاست که در سراسر جهان کاشی های سرامیکی را به دلیل بافت صاف و ظاهری ظریف و کلاسیک و زیبایی منحصر به فردش ارزشمند دانسته و به عنوان یکی از محبوب ترین پوشش ها نه تنها برای پوشش کف و دیوار فضاهای مسکونی بلکه جهت مصارف خارج از ساختمان، فضاهای تجاری و صنایع نیز مورد استفاده قرار می دهند.

کاشی های سرامیکی پرسلان از قرار گرفتن خاک رس و مواد طبیعی دیگر در دمای بسیار بالا ساخته می شوند به همین دلیل جذب آب کاشی های سرامیکی پرسلان نزدیک به صفر می باشد و معمولا بعد از پخت دارای رنگ سفید و بافتی کاملا سخت و متراکم می باشند.

کاشی های سرامیکی پرسلان بدون محدودیت به عنوان یکی از محبوب ترین پوشش ها در تمامی فضاها کاربرد دارد.

 

انواع کاشی های سرامیکی پرسلان

در شرکت کاشی مرجان کاشی های سرامیکی پرسلان در سه نوع پولیش، سمی پولیش و لعاب دار (لعاب مات) تولید می شوند از این رو، کاشی های سرامیکی پرسلان این شرکت برطرف کننده نیاز اکثر مشتریان و مصرف کنندگان می باشد.

مزایای کاشی های سرامیکی پرسلان

با توجه به مواد اولیه و فرآیند تولید کاشی های سرامیکی پرسلان، این محصول را می توان با سنگ مقایسه نمود با این تفاوت مهم که کاشی های سرامیکی پرسلان برعکس سنگ بسیار متراکم بوده و در نتیجه محافظت عالی در برابر نفوذ رطوبت و مواد بد بو ایجاد می کنند، این مزیت همچنین باعث افزایش مقاومت در کاشی های سرامیکی پرسلان به نسبت سنگ می شود.

از آنجایی که مهمترین ویژگی کف پوش ها مقاومت آنها است کاشی های سرامیکی پرسلان با توجه به دمای پخت بسیار بالا، به نسبت کاشی های سرامیکی غیر پرسلان از مقاومت مکانیکی بالاتری برخوردار هستند و بهترین انتخاب جهت محل های پر رفت آمد با بارهای ترافیکی می باشد.

به دلیل جذب آب بسیار پایین کاشی های سرامیکی پرسلان، استفاده از این محصول جهت فضاهای خارج از ساختمان واقع در مناطق سردسیر توصیه می گردد.

شرکت کاشی مرجان در راستای بهبود کیفیت محصولات و افزایش رضایت مشتریان، تمامی محصولات خود را به صورت پرسلان تولید می نماید که علاوه بر دارا بودن ویژگی های محصولات پرسلانی، کاشی های سرامیکی پرسلان شرکت کاشی مرجان دارای مقاوت بالا در برابر سایش، مقاومت شیمیایی بالا و طول عمر قابل توجه می باشد.

 

کاربردهای کاشی های سرامیکی پرسلان

با توجه به ویژگی ها و مزایای کاشی های سرامیکی پرسلانی، این محصول مناسب ترین پوشش جهت فضاهای زیر می باشد:

  • آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی
  • حیاط و بالکن و پشت بام
  • میز آزمایشگاه ها و بیمارستان ها
  • دفاتر اداری و تجاری
  • راهروها و سالن ها و محوطه های پرتردد (با توجه به گروه سایش کاشی های سرامیکی)
  • نما ، راه پله و لابی
  • پذیرایی و اتاق ها

 

بهداشت و نظافت کاشی های سرامیکی پرسلان

نظافت کاشی های سرامیکی پرسلانی مشابه کاشی های معمولی و مطابق با دستور العمل ذکر شده در مقاله " بهداشت و نظافت کاشی های سرامیکی " می باشد.

 

نصب کاشی های سرامیکی پرسلان

کاشی های سرامیکی پرسلان را می توان به سه روش زیر نصب کرد:

  1. روش سنتی که با استفاده از ملات سیمان و دوغاب کاشی های سرامیکی پرسلان نصب می شوند. (به دلیل جذب آب پایین کاشی های پرسلان، در روش دوغابی گیرش کاشی به ملات کم می باشد و به مرور ممکن است باعث لغ شدن کاشی شود)
  2. روش دوم که با استفاده از چسب‌ کاشی ، کاشی های سرامیکی پرسلان نصب می شوند.
  3. روش نصب خشک